ПОЛОЖЕННЯ про порядок обчислення та сплати туристичного збору на території Козівської сільської ради

Додаток 1

до рішення 32-ї сесії 7-го демократичногоскликання Козівської сільської ради

№ 428-32/2019 від 28.01.2019 року

 

ПОЛОЖЕННЯ

про порядок обчислення та сплати туристичного збору на території 

Козівської  сільської ради

 

  1. Загальні положення

 

Це Положення  про порядок обчислення та сплати туристичного збору на території  Козівської  сільської ради (далі – Положення) розроблено відповідно до статей 7,10, 12,  268 Податкового кодексу України (із змінами та доповненнями) (далі –  ПКУ), пункту 24 частини 1 статті 26 Закону України про місцеве самоврядування в Україні».

 

  1. Визначення термінів

 

2.1. Туристичний збір – це місцевий збір, кошти від якого зараховуються до місцевого бюджету.

 

  1. Платники збору

 

3.1. Платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію Козівської сільської ради та тимчасово розміщуються у місцях проживання (ночівлі), визначених пунктом.5.1. розділу 5 Положення.

 

3.2.Платниками збору не можуть бути:

3.2.1. Особи, які постійно проживають на території Козівської сільської ради, у тому числі на умовах договорів найму.

3.2.2. Фізичні особи – резиденти (відповідно до підпункту “в” підпункту 14.1.213 пункту 14.1 статті 14 Податкового Кодексу Українидалі ПКУ), які прибули у відрядження або тимчасово розміщуються у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом 5.1.2. пункту 5.1. розділу 5 Положення, що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму.

3.2.3. Інваліди, діти-інваліди та особи, що супроводжують інвалідів I групи або дітей-інвалідів (не більше одного супроводжуючого).

3.2.4. Ветерани війни.

3.2.5. Учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

3.2.6. Особи, які прибули за путівками (курсівками) на лікування, оздоровлення, реабілітацію до лікувально-профілактичних, фізкультурно-оздоровчих та санаторно-курортних закладів, що мають ліцензію на медичну практику та акредитацію центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я.

3.2.7. Діти віком до 18 років.

3.2.8. Дитячі лікувально-профілактичні, фізкультурно-оздоровчі та санаторно-курортні заклади.

3.2.9. Члени сім’ї фізичної особи першого та/або другого ступеня споріднення (відповідно до підпункту 14.1.263 пункту 14.1 статті 14 ПКУ), а саме: чоловік, дружина, батьки, діти, в тому числі усиновлені, рідні брати та сестри, дід, баба, онуки, які тимчасово розміщуються такою фізичною особою у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом 5.1.2. пункту 5.1. розділу 5 Положення, що належать їй на праві власності або на праві користування за договором найму.

 

  1. Ставка збору

 

3.1. Ставка збору встановлюється рішенням Козівської сільської ради за кожну добу тимчасового розміщення особи у місцях проживання (ночівлі), визначених пунктом 5.1 розділу 5 Положення, у розмірі до 0,5 відсотка – для внутрішнього туризму та до 5 відсотків – для в’їзного туризму від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення.

  1. База справляння збору

4.1. Базою справляння збору є загальна кількість діб тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі), визначених пунктом 5.1 розділу 5 Положення.

  1. Податкові агенти та місця проживання (ночівлі)

5.1. Справляння збору здійснюватися з тимчасового розміщення у таких місцях проживання (ночівлі):

5.1.1. Готелі, кемпінги, мотелі, гуртожитки для приїжджих, хостели, будинки відпочинку, туристичні бази, гірські притулки, табори для відпочинку, пансіонати та інші заклади готельного типу, санаторно-курортні заклади.

5.1.2. Житловий будинок, прибудова до житлового будинку, квартира, котедж, кімната, садовий будинок, дачний будинок, будь-які інші об’єкти, що використовуються для тимчасового проживання (ночівлі).

5.2. Справляння збору здійснюється такими податковими агентами:

5.2.1. Юридичними особами, філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами юридичних осіб згідно з пунктом 7.2 розділу 7 Положення, фізичними особами – підприємцями, які надають послуги з тимчасового розміщення осіб у місцях проживання (ночівлі), визначених пунктом 5.1 розділу 5 Положення.

5.2.2. Квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб з метою їх тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом 5.1.2. пункту 5.1. розділу 5 Положення, що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму.

5.2.3. Юридичними особами, які уповноважуються Козівською сільською, справляти збір на умовах укладеного з нею договору.

Перелік податкових агентів та інформація про них розміщуються та оприлюднюються на офіційному веб-сайті сільської ради.

  1. Особливості справляння збору

6.1. Платники збору сплачують суму збору авансовим внеском перед тимчасовим розміщенням у місцях проживання (ночівлі) податковим агентам, які справляють збір за ставками, у місцях справляння збору та з дотриманням інших вимог, визначених рішенням Козівської сільської ради.

За один і той самий період перебування платника збору на території Козівської сільської ради, повторне справляння збору, вже сплаченого таким платником збору, не допускається.

6.2. Особа здійснює тимчасове розміщення платника збору у місцях проживання (ночівлі), що належать такій особі на праві власності або на праві користування, виключно за наявності у платника збору документа, що підтверджує сплату ним туристичного збору відповідно до цього Положення та рішення Козівської сільської ради про встановлення туристичного збору.

6.3. У разі дострокового залишення особою, яка сплатила туристичний збір, території Козівської сільської ради, сума надмірно сплаченого збору підлягає поверненню такій особі у порядку, встановленому ПКУ.

 

  1. Порядок сплати збору

 

7.1. Податкові агенти сплачують збір за своїм місцезнаходженням щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк та відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, або авансовими внесками до 30 числа (включно) кожного місяця (у лютому – до 28 (29) включно).

Податкові агенти, які сплачують збір авансовими внесками, відображають у податковій декларації за звітний (податковий) квартал суми нарахованих щомісячних авансових внесків. При цьому остаточна сума збору, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал (з урахуванням фактично внесених авансових платежів), сплачується такими податковими агентами у строки, визначені для квартального звітного (податкового) періоду.

7.2. Податковий агент, який має підрозділ без статусу юридичної особи, що надає послуги з тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі) не за місцем реєстрації такого податкового агента, зобов’язаний зареєструвати такий підрозділ як податкового агента туристичного збору у контролюючому органі за місцезнаходженням підрозділу.

7.3. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.

 

  1. Відповідальність та контроль за сплатою туристичного збору

 

8.1. Відповідальність за правильністю нарахування, повнотою і своєчасністю перерахування до сільського бюджету туристичного збору покладається на податкових агентів.

 

 

Сільський голова                                                                                     О.Клепуц

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>