Будинок культури

         Народний дім «Просвіта» с.Козьова побудований в 1978 році. Він розрахований на 350 місць. В приміщенні Народного дому є фойє площею 160,16 кв.м., театральний зал 184,08 кв.м., дві кімнати гурткової роботи 36,6 кв.м. і 34,2 кв.м. Загальна площа становить 234 кв.м. В приміщенні НД функціонує сільська бібліотека площею 85,52 м. кВ. Бібліотечний фонд становить 6 496 книг.

   До початку 1990-х років приміщення НД опалювалося централізовано від котельні Козівської школи, але через різні реорганізації, кризи, брак коштів, НД було від `єднано від  постачання тепла. За роки Незалежності України, навіть за відсутності опалення НД продовжує функціонувати.

   Народний дім с.Козьови обслуговує населення Козівської сільської ради, яке становить близько 900 громадян. В приміщенні НД проводяться різноманітні культурні заходи приуроченні до визначених дат: державних та релігійних. При НД нашого села діє  вокальний колектив, гурток читців, драматичний гурток «Дзвін» проводить репетиції в НД часто оновлює патріотичну, морально-етичну, історико-побутову тематику репертуару, користується авторитетом не лише в рідному селі, а завдяки ентузіазму учасників і керівників гастролює по багатьох селах району і став бажаним і улюбленим в регіоні. Завдяки небайдужим умільцям НД поповнюється реквізитом, декораціями. Велику роль НД відіграє у формування світогляду населення сіл, стали традицією перед кожним зібранням просвітницькі промови сільських активістів, обговорення важливих подій в країні, селі.

     Слід згадати велику роль нашого сільського культурного центру у вихованні громадської самосвідомості жителів сіл. Варто згадати вщерть заповнений зал під час Шевченківських днів, конкурсів Вертепів, сільських зібрань, святкувань Днів Незалежності України, вшанування Героїв «Небесної Сотні», і таких подій всіх не перелічити.  Часто наших сільчан зі сцени «Просвіти» радували відомі артисти України.

     І зараз, незважаючи на те що кінопроекційна уже не працює, завдяки активній молоді, із залученням нових технологій, організовувались колективні перегляди подій на Майдані, основні матчі Чемпіонату Світу з футболу, перегляди патріотичних фільмів «Той, що пройшов крізь вогонь», «Хайтарма», анонсовано колективний перегляд нових українських фільмів після виходу їх у офіційний прокат.

     Із захопленням сходяться люди на виплеканий сільський вокальний колектив «Вишиванка», який цього року отримав звання «Народного».

Полюбляє молодь села, а під час святкування Дня села і люди середнього віку потанцювати у фойє НД. Із ініціативи ГО «Розвиток і поступ» із залученням клубу аргентинського танго «Ліфт» (м.Львів) проводився вечір танго «Мілонга», де жителі прилучились до чарівного світу музики і пристрасного танцю, отримавши навики на «майтер-класі».

   За роки Незалежності України приміщення НД та сільської бібліотеки через відсутність опалення, пошкоджену покрівлю, зазнало значної  руйнації у вигляді поцвілих стін, відшарування внутрішньої штукатурки і знищення зовнішнього вигляду побілки.  І як не важко це визнавати, цей сумний процес продовжується. За останні роки місцева влада, громада села робили неодноразові спроби врятувати культурно-просвітницький центр села, докладаючи певних зусиль щодо підтримання його в належному стані, а саме проведено такі роботи: перекриття даху частково метало черепицею та шифером у 2009 році; заміна дерев`яних  вікон на металопластикові у фойє НД , сільській бібліотеці та кімнатах гурткової роботи.

    Однак, процес руйнації НД продовжується і основна причина цього – відсутність опалення. Постійний запах сирості, низька температура в приміщенні НД також не сприяє громадській активності при відвідуванні різних культурних заходів. Люди часто-густо відмовляються від присутності в НД через пронизливий холод. Але найбільший наш  біль в тому, що насправді серед місцевої громади є багато  односельчан-ентузіастів, просвітителів, які готові працювати у сфері  народної  культури, залучати до громадської справи молоде покоління, але побутові і матеріальні умови нашого життя не сприяють цьому.

    В перспективі, нам би дуже хотілося бачити своє село розвиненим європейським поселенням, з чистими вулицями, відремонтованими державними установами, свідомими жителями, проте при великій згуртованості і бажанні місцевої  влади і громади, без допомоги держави, реалізувати це неможливо. Зруйнувати завжди легше, ніж збудувати, створити. Тому хочеться не втратити, хоча б те, що нам дісталося від попередників, а натомість  зберегти, примножити  і відновити  все, що вже було втрачено в силу різних несприятливих причин.

   Нашій державі потрібні освідченні громадяни, молоді покоління з чіткою громадянською позицією та невтраченою  історичною пам’яттю. Власне, культурно-освітні заходи Народного дому, в певній мірі, сприяють громадській освіті та вихованню національної свідомості наших односельчан. Тому місцева влада, сільська громада на чолі з діючою в селі громадською організацією «Розвиток і поступ»,  докладає зусиль і переконливо вірить в можливість надання другого дихання нашому НД «Просвіта». Можливо, в найближчому майбутньому спосіб та форми проведення заходів в народних домах дещо видозміняться, але основне їхнє  призначення – бути культурними і  освітніми центрами певної громади – збережеться. Тому, не зважаючи на теперішні непрості часи для нашої держави, віримо у її світле майбутнє і розвиток нашого села. Хочемо зберегти  і примножити  надбання нашої громади і передати його прийдешнім поколінням.

Фото-0821  Фото-0820  Фото-0819  Фото-0818  Фото-0817  Фото-0816

Фото-0812  Фото-0811  Фото-0810  Фото-0809  Фото-0808  Фото-0807

Фото-0806  Фото-0805  Фото-0804  Фото-0803

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>